پارک علم و فناوری استان اردبیل سه شنبه 29/12/1396 - 2018/3/20        
صفحه اصلی > اخبار
آمار سایت
 مرورگر : Unknown
 آدرس آی پی : 54.198.151.201
  کل بازدید :
 بازدید امروز :
  نفرات آنلاین :


اخبار پارک : نشست استاندار اردبیل دکتر مجید خدابخش با شرکت های دانش بنیان وفناور مستقر در پارک علم وفناوری و مراکز رشد 1395/11/20
نشست استاندار اردبیل به منظور بررسی فرصت ها وچالش های توسعه کسب وکار فناورانه ،باحضور شرکت های فناور و دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی وبین الملل پارک علم وفناوری استان اردبیل دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل در نشستی مشترک با مسئولان و روسای پارک علم و فناوری ومراکز رشد، مدیران عامل شرکت های فناور ودانش بنیان مستقر در این مراکز ، که در تاریخ 19/11/95در سالن شهید رجائی استانداری اردبیل برگزار گردید . به بررسی چالش ها وفرصت ها ی پیش روی این شرکتها پرداختند .

در ابتدا دکتر عبدالقیوم قلی پوری سرپرست پارک علم وفناوری اردبیل ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی  از زحمات و پیگیری های جناب دکتر خدابخش در خصوص رفع مشکلات و حمایت های همه جانبه ایشان در خصوص کسب وکار فناورانه و پارک علم وفناوری ، به صورت اجمالی چالش ها و راهکارهای حل این مشکلات را مطرح نمودند.

در ادامه دکتر صفرزاده رئیس مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی، استفاده از محصولات دانش بنیان تولید در داخل خود استان توسط مراکز، موسسات وادارات، برخی از مشکلات در خصوص  اخذ تاییدیه به واحد های تولیدی فناور از سوی مراکز دولتی  وتبیین برخی راهکارها در داخل استان تاکید نمودند.

دکتر ابراهیم فتایی رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد ، لزوم دراختیار گذاشتن ، تجهیزو شناسایی آزمایشگاه ها وکارگاه ها برای شرکتهای فناوررا، ازدستگاههای اجرایی و دانشگاه ها را خواستار شدند.

در ادامه شرکت های فناور ودانش بنیان به بازگویی مشکلات خود در خصوص استفاده از وام وتسهیلات بانکی و صندوق ها و همچنین عقد قرارداد با دستگا های اجرایی و فروش محصول ، و هزینه های بالای اخذ تاییدیه استاندارد برای یشرکت های نوپا پرداختند .

دکتر خدابخش استاندار اردبیل ضمن بررسی این مشکلات و تماس با روسای و مدیران کل  دستگا ههای دولتی  و تاکید در خصوص استفاده از محصولات وکالاهای دانش بنیان وفناوری بومی استان وتسهیل در امور اخذ مجوز ها و تاییدیه ها در چارچوب قانون پرداخته و خواستار تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات  در خصوص بهره مندی شرکت ها از تسهیلات بانکی و صندوق ها با پیگیری از معاونت فناوری ریاست جمهوری تاکید نمودند .

در پایان این  نشست دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل با مسئولان پارک علم وفناوری ومراکز رشد وشرکت های فناور ودانش بنیان ادامه این نشست ها با هماهنگی پارک علم وفناوری خواستار شده  وحل مشکلات این شرکت ها را از اولویت های تمام دستگاههای دولتی و استانداری دانستند. صفحه اصلی   |   گالری تصاویر   |   پرسش و پاسخ   |   مدیریت سایت
کلیه حقوق این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان اردبیل می باشد Design and developing by Iransofts