پارک علم و فناوری استان اردبیل پنج شنبه 30/3/1398 - 2019/6/20        
صفحه اصلی > اخبار
آمار سایت
 مرورگر : Unknown
 آدرس آی پی : 3.90.207.89
  کل بازدید : 527787 نفر
 بازدید امروز : 154 نفر
  نفرات آنلاین : 59 نفر


اخبار پارک : تغییر نگرش نسبت به دانشگاه‌ها متضمن افزایش بهره‌وری است 1397/07/02
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تا وقتی دید خود را نسبت به دانشگاه‌ها و فضای کسب و کار تغییر ندهیم جامعه مسیر توسعه را طی نمی‌کند و با کاهش نوآوری و خلاقیت در مراکز عملی روبه‌رو خواهیم شد.

عزیز حبیبی در نشست معاون عملی و فناوری رئیس جمهوری با نخبگان و فرهیختگان استان اردبیل در سالن کنفرانس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: پارک علم و فناوری استان اردبیل نسبت به سایر استان‌های همجوار کار خود را با تأخیر آغاز کرده است که در این خصوص این سازمان باید مورد حمایت قرار گیرد تا در آینده با مشکلات بیشتری در این حوزه مواجه نشویم.

وی افزود: اگر امروز جامعه با یک حرکت کوچک خارجی به چالش کشیده می‌شود نشانگر این است که هنوز به خوبی سازمان‌ها و نهادها در حوزه کسب و کار ارتباط مناسبی با دانشگاه و مرکز عملی برقرار نکرده‌اند و این یک مشکل بزرگ برای کشور است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: تا وقتی دیدگاه‌ خود را نسبت به دانشگاه‌ها و فضای کسب و کار تغییر ندهیم جامعه نخواهد توانست مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند و باعث کاهش نوآوری و خلاقیت در مراکز عملی خواهد شد و در نتیجه بهره‌وری مناسبی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: برای تأمین نیازهای جامعه امروز باید ارتباط خود را با دانشگاه و مراکز عملی افزایش دهیم و به دنبال ایده و روش‌های جدید باشیم اما متأسفانه در کشورمان در این بخش کم‌کاری‌های زیادی صورت گرفته است.

حبیبیگفت: دانشگاه جامعه‌محور یکی از برنامه‌هایی  است که در دانشگاه محقق اردبیلی از امسال راه‌اندازی شده و تمامی طرح ها و برنام‌هاه در این حوزه در رابطه با نیاز  فعلی و آینده جامعه است تا بتوانیم کشورمان را به سمت موفقیت سوق دهیم.صفحه اصلی   |   گالری تصاویر   |   پرسش و پاسخ   |   مدیریت سایت
کلیه حقوق این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان اردبیل می باشد Design and developing by Iransofts