پارک علم و فناوری استان اردبیل پنج شنبه 30/3/1398 - 2019/6/20        
صفحه اصلی > اخبار
آمار سایت
 مرورگر : Unknown
 آدرس آی پی : 3.90.207.89
  کل بازدید : 527800 نفر
 بازدید امروز : 167 نفر
  نفرات آنلاین : 6 نفر


اخبار پارک : معاون پارك علم و فناوري استان اردبيل: رويداد شتاب با محوريت دفاع مقدس برگزار مي شود 1397/07/09
معاون پارك علم و فناوري استان اردبيل از برگزاري رويداد شتاب در حوزه دفاع مقدس با همكاري سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري استان در راستاي ترويج فرهنگ بسيجي در جامعه و آشنايي نسل جوان با ارزش هاي دفاع مقدس خبر داد.
رويداد استارت آپ كه با عنوان شتاب در ايران شكل گرفته است، زيرمجموعه وزرات علوم، تحقيقات و فناوري و پارك علم و فناوري مي باشد و يكي از اهداف مهم اين رويداد شناسايي و توانمندسازي ايده هاي برگزيده مي باشد.

وي گفت: پارك علم و فناوري استان اردبيل با راه اندازي تيكك يعني تولد يك كسب و كار در راستاي شناسايي ايده هاي توانمند گام برداشته است و تاكنون 3 رويداد توسط پارك علم و فناوري با نهادهايي از جمله اداره كل روستايي، كميته امداد و ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي برگزار شده است.

معاون پارك علم و فناوري استان با تاكيد بر اهميت اشتغالزايي در راستاي توسعه اقتصادي استان و كشور تصريح كرد: هدف از برگزاري استارت اپها اين است كه در حوزه هاي تخصصي جوانان مستعد با ايده هاي خلاقانه كه پتانسيل ورود به عرصه كارآفريني دارند، شناسايي شوند و از حمايتهاي پارك علم و فناوري بهره مند شوند.  

وي در رابطه با نحوه حمايت هاي پارك علم و فناوري اذعان داشت: حمايتها به دو صورت مادي و معنوي مي باشد و حمايت هاي مادي شامل هزينه خدمات شتابدهي و تسهيل گري تا مبلغ 5 ميليون تومان است كه در قالب ارائه خدمات انجام مي گيرد و اگر ايده ها قابليت تجاري سازي و رسيدن به توليد انبوه را داشته باشند در اينصورت بعد از انجام مراحل داوري به عنوان واحد فناور وارد مركز رشد مي شود.

ديندار افزود: يكي از نتايج استارت آپ ايجاد اشتغالزايي براي جوانان است و با توجه به اينكه حدود 50 هسته فناور در پارك علم و فناوري مستقر هستند و براي هر هسته وجود دو يا سه عضو جهت ارتقاي فعاليتها ضروري مي باشد، برهمين مبنا به طور تقريبي مي توان گفت كه 100 نفر از جوانان در اين بخش مشغول به فعاليت هستند.

وي در ادامه بيان داشت: كارآفريني و اشتغالزايي در حوزه ايده هاي نو داراي دو مزيت رقابت پذيري و ارزش افزوده بالا است و اميدواريم فعاليتهاي گروهي در استان گسترش يابد و شاهد رونق اقتصادي و رشد و توسعه كشور باشيم.

معاون پارك علم و فناوري ارائه خدمات مشاوره اي در حوزه هاي تخصصي به واحدها و هسته هاي فناور را يكي ديگر از انواع حمايت هاي پارك علم و فناوري برشمرد و گفت: امكاناتي از جمله محل استقرار، اتاق جلسات، اينترنت و ساير امكانات در اختيار واحدها و هسته هاي فناور پارك قرار مي گيرد.

وي از برگزاري استارت اپ در حوزه دفاع مقدس خبر داد و تصريح كرد: پارك علم و فناوري در راستاي كمك به تشكيل شركت هاي نوپا در حوزه فعاليتهاي نرم با همكاري سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري استان اردبيل برنامه ريزي كرده است و مي خواهيم جامعه هدف و نسل جديد با ارزش هاي دفاع مقدس آشنا شوند.

ديندار افزود: اين رويداد در حوزه هاي مختلف رسانه، توليد محتوا، نرم افزار و استفاده از فناوري براي معرفي دفاع مقدس براي نسل جديد و ترويج فرهنگ بسيج و بسيجي بويژه براي نسل جوان با استفاده از ابزارهاي فناورانه مي باشد تا در كنار ايجاد موجي در اين حوزه بتوانيم افراد توانمند را شناسايي كنيم.

وي در پايان خاطر نشان كرد: لازم است رسانه ها در بحث هاي اطلاع رساني شركت كنند و نتايج رويدادها و برنامه هاي برگزار شده توسط اين نهاد را در جامعه ترويج دهند تا كارآفريني و خلاقيت كه يكي از اهداف اساسي استارت آپها مي باشد در جامعه فرهنگ سازي شود.صفحه اصلی   |   گالری تصاویر   |   پرسش و پاسخ   |   مدیریت سایت
کلیه حقوق این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان اردبیل می باشد Design and developing by Iransofts